E-Spor

Dota 2’de şike skandalı!

1- Çin İkinci Liginde şike skandalı!

Elektronik Spoların gün geçtikçe sektörleşmesi maalesef beraberinde bu tarz olayları da getirdi. ULrica- ve Rock.Young takımlarının dahil olduğu şike skandalında birçok ceza verildi.

3

2- “Burada bir şeyler oluyor!”

Maçın 19. dakikasında Rock.Y oyuncuları ULrica-’nın orta koridorundan Tier3 kulelerine vurmaya başladı. Burada ULrica- oyuncularının gereksiz ölmeleri, aynı anda Rock.Y oyuncularının bir yandan kule tanklarken ULrica- oyuncularının buna karşı herhangi bir şey yapmayıp saldırmadan geri çekilmeleri sunucunun da gözüne battı ve “Burada bir şeyler oluyor!” şeklinde bir ifade kullandı.

2

3- Dimitri “Mali” Valette’den açıklamalar

Mars Media’nın Etkinlik Direktörü Dimitri Valette“ Rock.Y ve ULrica’yı DSPL çerçevesinde inceleyeceğiz. DSPL takımlarının hiçbiri MDL Changsha Major’e katılamıyor. DPL ve DSPL ligler.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

1

4- Cezalar

Rock.Y ve ULrica- takımları DPL ve MarsTV etkinliklerinden sınırsız süreli uzaklaştırma aldı. Rock.Y.Ayo, Rock.Y.Hitagi, ULrica.Fan, ULrica.Scorpio and ULrica.OLOS MarsTV ve DPL turnuvalarından ömür boyu uzaklaştırma aldı. Geriye kalan 5 oyuncu ise 2 yıl uzaklaştırma aldı.

Yazan: Cafer Eren Öztürk – @CaferErenOzturk

 

Bir Cevap Yazın